Hogy kell megoldani ezt a komplex számos, pivotálásos (? ) feladatot?

[link]

2016. jún. 11. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Sarrus-szabállyal felírod a determinánst: z*i-i=i*(z-1), majd felírod azt egyenletet:


i*(z-1)=i^3-1, ebből


z=(i^3-1)/i+1, ezt még variálod, ha nagyon akarod.

2016. jún. 11. 14:38
 2/3 anonim ***** válasza:
Addig jó, hogy i*(z-1)=i^3-1. De innentől: z-1=-1+i, z=i.
2016. jún. 11. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Elnézést, elnéztem a zárójeled, te is ezt írtad, csak valamiért nem számoltad ki.
2016. jún. 11. 15:00