Gercsi9719 kérdése:

Az alábbi linken lenne egy feladat diszkrét matematikábol valaki segíteni?

[link]

2016. jún. 8. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem diszkrét matek, hanem algebra...


Másodfokú egyenlet képletét felírod:


z(1;2)=(3i+-gyök(-9+8))/2=(3i+-i)/2, ebből


z1=(3i+i)/2=4i/2=2i

z2=(3i-i)/2=2i/2=i

2016. jún. 8. 15:16
 2/5 A kérdező kommentje:

de diszkrét matek zhban van benne és az elfelejtetted hogy a komplex számok körében kell emgoldani szóval egy kompley szám alakja ugyebár:

z=a+b*i

i=gyök(-1)

2016. jún. 8. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:
És a 2i-vel és az i-vel mi bajod van? ...
2016. jún. 8. 15:47
 4/5 A kérdező kommentje:

nincs vele gondom csak túl egyszerű a megoldás :)

remélem jó lessz

2016. jún. 8. 15:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Helyettesítsd be z helyére, és meglátod...
2016. jún. 8. 16:21