2016. márc. 5. 17:09
1/2 bongolo válasza:
Σ 5ⁿ / n² · (z - (6+i)/5)ⁿ
Tehát a hatványsorban an = 5ⁿ / n², z₀ = (6+i)/5
A z₀ középpontú, r konvergenciasugarú körlapon belül konvergens, ahol r ennyi:
r = 1 / lim ⁿ√|an| = 1 / (lim 5 / ⁿ√n²) = 1/5
Lehet úgy is számolni, hogy
r = lim |an / an+1| = lim | (n+1)² / (5n²) | = 1/5
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2016. márc. 6. 14:56