2018. nov. 27. 12:59
1/1 anonim válasza:
Ha tolod a hátsót, akkor mindhárom ugyanakkora gyorsulással fog mozogni.
F=3m*a
m*a=F/3
Vagyis mind a 3 hasáb eredő ereje a tolóerő 3-a.
Ez csak úgy lehet, hogy te tolod a hátsót 30N-al, akkor az 20N-al tolja az előzőt, ami 10N-al tolja az elsőt.
Így a hátsó testnél Fe = 30-20=10N
A középsőnél Fe=20N-10N=10N
Az elsőnél: Fe=10N