Három darab 1 kg tömegű hasáb áll egymás mellett egy súrlódásmentes asztalon. Az egyik hasábot F=30 N erővel toljuk. Mekkora erővel nyomják egymást a hasábok?


2018. nov. 27. 12:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha tolod a hátsót, akkor mindhárom ugyanakkora gyorsulással fog mozogni.

F=3m*a

m*a=F/3


Vagyis mind a 3 hasáb eredő ereje a tolóerő 3-a.

Ez csak úgy lehet, hogy te tolod a hátsót 30N-al, akkor az 20N-al tolja az előzőt, ami 10N-al tolja az elsőt.


Így a hátsó testnél Fe = 30-20=10N

A középsőnél Fe=20N-10N=10N

Az elsőnél: Fe=10N

2018. nov. 27. 14:41