Ennek az egyenletnek hany gyoke van es hogyan kell megoldani? A szamologep se tudja megoldani ugy ahogy a matektanarom keri. 2 kerdest tett fel: 1. N milyen ertekre 0? 2. Hány gyöke van?

[link]

2018. nov. 25. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ebbe csak p van, hol az N?
2018. nov. 25. 16:20
 2/15 A kérdező kommentje:

Ja p-t akartam irni bocsi

Attol a kerdes meg ugyan az ...

2018. nov. 25. 17:59
 3/15 anonim ***** válasza:

Másodfokú egyenlet, tehát két gyöke van.


Hol nulla? - Tedd egyenlővé nullával, számold ki és megkapod az eredmény(ek)ből. Vagy írd át szorzatalakba és ránézésre látni fogod hol nulla.

x^2-6x+5 = 0

2018. nov. 25. 20:19
 4/15 anonim ***** válasza:

Az egyenlet


gyök[x^2-6x+5-p]=0 alakú, ezt kell vizsgálni. Nem pedig azt, amit a #3-as odahányt.

2018. nov. 25. 20:26
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolso akkor letudnad irni hogy hogyan kell megoldani? Es mik lesznek a gyokok?
2018. nov. 25. 21:05
 6/15 anonim ***** válasza:

Először is az egyenletet az x^2+q*x+r=0 alakkal kell összevetned.


Most q=-6; r=5-p


A megoldás jellegét a diszkrimináns előjeléből tudod megállapítani, és nem kell konkrétan kiszámolnod a gyököket, ahogy a #3-as válaszoló laikusként javasolta.


Ahogy megtanultátok, a diszkrimináns:


d=gyök[q^2-4*r]. Ebbe visszaírod a fentieket.


Ha d=0, akkor a hozzá tartozó p-re zérus lesz a gyök értéke (kétszeres gyök).

Ha d>0, akkor két valós megoldás van.


Ha d<0, akkor komplex konjugált gyökpár a megoldás.


Remélem érthető, kérdés?

2018. nov. 25. 21:17
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem kell a diszkrimináns képletébe a gyök, javítom:


d=q^2-4*r így a jó. Ezt vizsgáld, milyen p-re pozitív negatív vagy nulla. Késő van már, fáradok én is...

2018. nov. 25. 21:19
 8/15 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom!
2018. nov. 25. 22:00
 9/15 A kérdező kommentje:

Ha a p 56 akkor 0

Nem biztos hogy jo szerinted?

2018. nov. 25. 22:10
 10/15 anonim ***** válasza:
Helyettesíts vissza, és akkor meglátod hogy rossz...
2018. nov. 25. 22:21
1 2