2dm élhosszúságú 2,5kg/dm3 sűrűségű kockán mekkora sebességváltozást hoz létre 60N erő 3s alatt? Nem értem, hogy a 2dm hogyan kapcsolódik bele a feladat kiszámításához. Valaki letudná vezetni?


2018. nov. 17. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom hozzájárul ahhoz hogy kiszámold a kocka tömegét. kocka térfogata: a^3, ahol "a" a kocka élhosszúsága. Behelyettesítel a képletbe, megkapod a tömeget, és utána az F=ma képletbe.
2018. nov. 17. 19:42
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy legalábbis addig igaz hogy kiszámold a kocka tömegét.
2018. nov. 17. 19:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Kiszámolod*
2018. nov. 17. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Sűrűség=tömeg/térfogat, ρ =m/V

Kocka térfogata: 8dm3

Átrendezve a képletet: ρ * V = m

2,5*8=20

20kg lesz a kocka tömege

2018. nov. 17. 19:52
 5/5 A kérdező kommentje:
A sebességet kérdezi és így nem jött ki sehogy,akkor hogyan?
2018. nov. 20. 22:20