2018. nov. 17. 19:35
1/5 anonim válasza:
Gondolom hozzájárul ahhoz hogy kiszámold a kocka tömegét. kocka térfogata: a^3, ahol "a" a kocka élhosszúsága. Behelyettesítel a képletbe, megkapod a tömeget, és utána az F=ma képletbe.
2/5 anonim válasza:
Vagy legalábbis addig igaz hogy kiszámold a kocka tömegét.
4/5 anonim válasza:
Sűrűség=tömeg/térfogat, ρ =m/V
Kocka térfogata: 8dm3
Átrendezve a képletet: ρ * V = m
2,5*8=20
20kg lesz a kocka tömege
5/5 A kérdező kommentje:
A sebességet kérdezi és így nem jött ki sehogy,akkor hogyan?
2018. nov. 20. 22:20