2018. nov. 15. 19:54
1/4 anonim válasza:
(a-b)*(b+a)=ab+a^2-b^2-ab. Az ab, és -ab kiüti egymást, tehát (a-b)*(b+a)=a^2-b^2
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. nov. 15. 20:14
3/4 anonim válasza:
De ha az (b+a)-ban felcseréled a tagokat, akkor (a+b) lesz belőle, így mér látjuk, hogy ez egy nevezetes azonosság, és a^2-b^2 lesz belőle.
4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én 30 éve tanultam, a lányom meg két hete, és a sokadik feladat után már nem fogott az agyunk kellőképp :)
2018. nov. 15. 21:26