Kellene egy kis segítség. Gyerek holnap matekdogát ír nevezetes azonosságokból, gyakorolunk itthon, de egy feladat megfogott. A feladat (leegyszerűsítve) a következő (a-b) * (b+a) =?

2018. nov. 15. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
(a-b)*(b+a)=ab+a^2-b^2-ab. Az ab, és -ab kiüti egymást, tehát (a-b)*(b+a)=a^2-b^2
2018. nov. 15. 20:10
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. nov. 15. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
De ha az (b+a)-ban felcseréled a tagokat, akkor (a+b) lesz belőle, így mér látjuk, hogy ez egy nevezetes azonosság, és a^2-b^2 lesz belőle.
2018. nov. 15. 21:11
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én 30 éve tanultam, a lányom meg két hete, és a sokadik feladat után már nem fogott az agyunk kellőképp :)
2018. nov. 15. 21:26