Yee21 kérdése:

Kérem segítsen valaki megoldani? Sík hulye vagyok matekból.

3•(c-d)négyzeten-(2c+3d)négyzeten+2•(c-2d)•(c+2d)=
2018. nov. 17. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű zárójel felbontás. Mi a baj?
2018. nov. 17. 12:50
 2/2 anonim ***** válasza:
3(c^2-2cd+d^2)-(4c^2+12cd+9d^2)+2(c^2-4d^2)=3c^2-6cd+3d^2-4c^2-12cd+9d^2+2c^2-8d^2=c^2-18cd+4d^2
2018. nov. 17. 13:10