Kérem, valaki segítsen MATEKból. Egyszerűen nem megy a matek . Valaki?


[link]


I8-as I9-es


2014. febr. 17. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:

I8: Négyzetre emelés után a jobb oldalon alkalmazva 2 tag különbségének a négyzetét pont a baloldalt kaptuk, ezzel az állítást beláttuk.


I9: b2-4ac

2014. febr. 17. 23:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs elnéztem, az I9: c2-4ab

mert az ax2+bx+c alapban felcserélték a b-t és c-t, ez volt benne a nehézség.

2014. febr. 18. 00:07
 3/4 A kérdező kommentje:

ne haragudj, de eltudod mondani hogy miért jött ez ki?

Előre is köszönöm

2014. febr. 18. 00:09
 4/4 anonim ***** válasza:

A másodfokú egyenlet (polinom) általános alakja:

ax2+bx+c=0, ahonnan a megoldóképlet:


-b+-gyok(D)

-----------

2a


ahol D a diszkrimináns, azaz b2-4ac.


A feladatban pedig így írták fel:

ax2+cx+b=0, ahonnan a megoldóképlet:


-c+-gyok(D)

-----------

2a


A diszkrimináns pedig: D = c2-4ab

2014. febr. 18. 00:15