Aki jo fizikából vagy matekbol segitsen. Fizikabol feladtak egy feladatot, muszaj lenne megcsinalnom mert 2db 5öst kapok rá?!


Itt a feladat: Szeretnek 600db teglat elvinni km-re. Ha egyidejuleg 'n' teglat viszek a sebessegem Vn= 2/1+n1(masosikon)/5.... mertekegseg: m/s. Ha leghamarabb akarok vegezi hanyassava vigyem a teglakat?? Koszonom a valaszokat.

"/" = "per" tehat pl 5/6.



2013. nov. 10. 15:42
1 2
 1/16 anonim válasza:
76%

Na te azért biztosan nem fogsz két ötöst kapni, ha én megcsinálom...

Ha neked kell az ötös te csináld meg.

2013. nov. 10. 16:01
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A képletet nem igazán értem.


V_n = 2 / (1 + n^2) / 5 ?

ilyen esetben V_n = 2 / (1 + n^2) / 5 = 10 / (1 + n^2)


vagy inkább így kéne értelmezni?

V_n = 2 / (1 + n^(2/5)) ?

2013. nov. 10. 16:21
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a távolság, amit meg kell tenni?
2013. nov. 10. 16:23
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, hogy törölték a megoldást! :)


Mindenesetre nem függ az út hosszától, csak a sebesség képletéttől. Amit még mindig nem fixáltunk le, mert olvashatatlan.

2013. nov. 10. 18:47
 5/16 anonim ***** válasza:
2013. nov. 10. 18:48
 6/16 anonim ***** válasza:
Akit továbbra is érdekel, annak privátban küldhetem el csak - úgy néz ki.
2013. nov. 10. 20:51
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A válasz: 2

Persze, csak ha jól értelmeztem a képletet.

Ha nem, akkor meg így jártál! Miért nem tudsz olvashatóan írni?

[link]

2013. nov. 10. 23:03
 8/16 A kérdező kommentje:
Esetleg hol tudnam elkuldeni nektek?? keddrekellene a megoldas... tehath megprbalom elmagyarazni ujra a kepletet: tehath viszunk 1 teglat akkor V1= 2 alahuzva alá 1+1^(masosikon) es osztva 2vel...vagy esteleg uzenetben el tudnam kuldeni... vagy barhol surgeto...
2013. nov. 10. 23:31
 9/16 anonim válasza:
52%

Apukám!

Húzzál már be a szobádba számolni!

Ez a te feladatod, nem másé!

Ha te akarsz ötöst, takarodj és dolgozz megérte!!!

Hát a pofám leszakad ezeken a mai kis taknyokon...

2013. nov. 10. 23:45
 10/16 A kérdező kommentje:

Öreg...segitséget kértem..Nehogy már ez legyen a gond. Az agyam eldobom. egyébként itt a képlet.


[link]

2013. nov. 10. 23:59
1 2