1- gyök alatt x-2-nek miért 1-x a négyzeten + 2 az inverze én akárhogy számolom nem jön ki . Levezetné nekem valaki?
2018. okt. 26. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

y=1-gyök(x-2) hozzáadunk gyök(x-2)-t és kapjuk vonunk y-t:

gyök(x-2)=1-y négyzetre emelünk, de y<=1

x-2=(1-y)^2, hozzáadunk 2-t:

x=(1-y)^2+2.


Tehát az inverz: y=(1-x)^2+2, ahol x<=1.

2018. okt. 26. 20:24
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2018. okt. 26. 20:51