Órán vettük, tanár is ellenőrizte, de egyszerűen nem értem.
17/0,05 - 21 < 9n
319 < 9n
...
Hogy jött ki a 319?
2018. okt. 25. 23:38
2/4 anonim válasza:
Ha átírom a 0,05-öt 5/100-adra, akkor talán érhetőbb:
(17/5/100)-21 < 9n
Emeletes törttel van dolgunk. Hogyan osztjuk el a 17-et 5/100-addal? Úgy, hogy beszorozzuk a reciprokával!
17*(100/5) = 1700/5 = 340
Tehát:
340-21 < 9n
319 < 9n
3/4 dq válasza:
Ha egynél kisebb számmal osztasz, akkor az eredmény nagyobb lesz, mint volt.
Hasonlóan ahhoz, mint amikor 0-nál kisebb számot vonsz ki valamiból.
4/4 dq válasza:
* ha pozitív számot osztasz 0 és 1 közötti számmal.