Egyenlőtlenségi egyenlet. Nem értem a végeredményt?


Órán vettük, tanár is ellenőrizte, de egyszerűen nem értem.

17/0,05 - 21 < 9n

319 < 9n

...

Hogy jött ki a 319?



2018. okt. 25. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
17/0,05-21=319
2018. okt. 26. 00:09
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha átírom a 0,05-öt 5/100-adra, akkor talán érhetőbb:


(17/5/100)-21 < 9n


Emeletes törttel van dolgunk. Hogyan osztjuk el a 17-et 5/100-addal? Úgy, hogy beszorozzuk a reciprokával!


17*(100/5) = 1700/5 = 340


Tehát:


340-21 < 9n

319 < 9n

2018. okt. 26. 00:11
 3/4 dq ***** válasza:

Ha egynél kisebb számmal osztasz, akkor az eredmény nagyobb lesz, mint volt.

Hasonlóan ahhoz, mint amikor 0-nál kisebb számot vonsz ki valamiból.

2018. okt. 26. 16:40
 4/4 dq ***** válasza:
* ha pozitív számot osztasz 0 és 1 közötti számmal.
2018. okt. 26. 16:41