Egy daru egy kötélre függesztett 1000 kg tömegű testet süllyeszt 1,5m/állandó gyorsulással. Mekkora a kötélerő ? (g=10m/s2)
0,2 kg tömegű lövedéket 30 m/s sebességgel belelövünk egy álló, 2 kg tömegű fahasábba.
Mekkora lesz az ütközés utáni közös sebességük? Mennyi a rendszer mozgási energiájának csökkenése?
ez a két feladat amin megakadtam
2018. okt. 23. 16:53
1/1 anonim válasza:
A daru kötélereje K=m*(g-a)=... N
Lendületmegmaradás: v=(0,2*30)/2,2 = ... m/s.
delta E=(0,2*30^2-2,2*v^2)/2= ... J
Kérdés?