Ezt hogyan kell megoldani? Fizika


Egy daru egy kötélre függesztett 1000 kg tömegű testet süllyeszt 1,5m/állandó gyorsulással. Mekkora a kötélerő ? (g=10m/s2)


0,2 kg tömegű lövedéket 30 m/s sebességgel belelövünk egy álló, 2 kg tömegű fahasábba.

Mekkora lesz az ütközés utáni közös sebességük? Mennyi a rendszer mozgási energiájának csökkenése?


ez a két feladat amin megakadtam


2018. okt. 23. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:

A daru kötélereje K=m*(g-a)=... N


Lendületmegmaradás: v=(0,2*30)/2,2 = ... m/s.


delta E=(0,2*30^2-2,2*v^2)/2= ... J


Kérdés?

2018. okt. 23. 16:57