8. os előkészítős matek házi?


“A szerelők 155m hosszú útvonalon vízvezeték csövet fektettek le 8 és 5 m-es darabokból.Összesen 25db csövet használtak fel.

Hány db 8m-es és hány db 5m-es cső kellett?” Kérlek segítsetek holnapra kell (előkészítő azért holnapra)


2018. okt. 19. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

x darab 8 méteres

y darab 5 méteres

x+y = 25

y = 25-x (db 5 méteres)

x*8+(25-x)*5 = 155

(egyenlet megoldása)

x = 10


10 db 8 méteres

15 db 5 méteres

2018. okt. 19. 14:13
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha minden darab 5 méteres lenne, akkor 25db = 25*5=125 méter.

Ahány 8 méteres van, annyiszor +3métert nő a cső.


125-höz még hiányzik 30 méter, tehát 10db 5 méteres helyett 8 méteres cső kell.


Ellenőrzés: 10db 8 méteres = 80m, 15db 5 méteres = 75m, összesen 155m

2018. okt. 19. 14:14
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek de bocsi hogy ennyire értetlenkedek csak nem annyira megy a matek (ezért is járok pluszba) de az y az miert =25-x vagy az hogy jött?
2018. okt. 19. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel összesen 25 cső van, ha x jelölés a 8 méteres, akkor a 25-ből x-et kivonva megkapjuk az 5 méteresek számát, ez pedig 25-x.


Egyenletesen is kiszámolható úgy ahogy írtam, ha x+y=25 (tehát a 8 méteresek és az 5 méteresek száma egyenlő 25), akkor ha mindkét oldalból kivonsz x-et, megkapod, hogy y=25-x.

2018. okt. 19. 14:43
 5/5 A kérdező kommentje:
jaa úristen nagyon köszönöm!! :)
2018. okt. 19. 15:07