Nagyon hálás lennék ...Mekkora nyomást fejt ki a talajra a 30 t tömegű lánctalpas, ha a lánctalp 50 cm széles és 3 m hosszú?
2.Egy 80 méter magas víztorony 2/3 részéig van vízzel.Mekkora a hidrosztatikai nyomás? Értem a képletet de az átváltásokkal és ezekkel nem vagyok tisztában..aki leírja és el is magyarázza persze röviden miért úgy lett az eredmény megköszönném!
2018. okt. 17. 19:58
1/6 anonim válasza:
30 000 N / (0,5 m * 3 m ) = számoldki n/m^2 , ugyanennyi Pa
2/6 anonim válasza:
nyomás= nyomóerő/nyomott felület. nyomóerő=g*tömeg.
(10m/s^2)*(30000kg) / [(0,5m)*(3m)] = ... Pa.
, az a legjobb ha minden SI-be van átváltva mert akkor az eredmény is
abba jön ki!
második is egyszerű képlettel megy
hidroszt.nyomás= g*ro*magassag
= (10m/s^2)*(1000kg/m^3)*80m*2/3 = ... Pa.
beirogatod szépen a számológépedbe.
3/6 anonim válasza:
a #1 rosszul írja, mert lehagyta a g-t! a #2 válasz a jó!
4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm már jobban értem!
2018. okt. 17. 20:22
5/6 A kérdező kommentje:
Egy kérdés..a 2/3 nem kell átváltani számoláskor?
2018. okt. 17. 20:27
6/6 anonim válasza:
Fuss neki mégegyszer a #2 válasz elemzésének!