Fizika házi feladat? Segítség kéne


Nagyon hálás lennék ...Mekkora nyomást fejt ki a talajra a 30 t tömegű lánctalpas, ha a lánctalp 50 cm széles és 3 m hosszú?

2.Egy 80 méter magas víztorony 2/3 részéig van vízzel.Mekkora a hidrosztatikai nyomás? Értem a képletet de az átváltásokkal és ezekkel nem vagyok tisztában..aki leírja és el is magyarázza persze röviden miért úgy lett az eredmény megköszönném!


2018. okt. 17. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
30 000 N / (0,5 m * 3 m ) = számoldki n/m^2 , ugyanennyi Pa
2018. okt. 17. 20:08
 2/6 anonim ***** válasza:

nyomás= nyomóerő/nyomott felület. nyomóerő=g*tömeg.


(10m/s^2)*(30000kg) / [(0,5m)*(3m)] = ... Pa.


, az a legjobb ha minden SI-be van átváltva mert akkor az eredmény is

abba jön ki!


második is egyszerű képlettel megy

hidroszt.nyomás= g*ro*magassag


= (10m/s^2)*(1000kg/m^3)*80m*2/3 = ... Pa.


beirogatod szépen a számológépedbe.

2018. okt. 17. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
a #1 rosszul írja, mert lehagyta a g-t! a #2 válasz a jó!
2018. okt. 17. 20:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm már jobban értem!
2018. okt. 17. 20:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy kérdés..a 2/3 nem kell átváltani számoláskor?
2018. okt. 17. 20:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Fuss neki mégegyszer a #2 válasz elemzésének!
2018. okt. 17. 22:49