Azt tudom h ha már megvan a kerület csak elosztom 4-gyel, de addig nen jutottam el h a területből hogy is számítsam ki a kerületet.2018. okt. 15. 19:54
1/4 anonim válasza:
Négyzetnél ha megvan a terület akkor gyököt vonsz és megkapod az oldalhosszt, abból a kerület 4*oldalhossz.
Téglalapnál ha csak a terület van megadva akkor nem tudod kiszámolni az oldalhosszakat kell még egy adat.
2/4 anonim válasza:
Négyzet vagy téglalap? Mert nem mindegy.
Négyzet:
T=a^2
a=√T
Téglalap:
T=a*b
mivel nincs megadva más csak a terület, ezért: a=T/b
ha meg kell adni egy lehetséges megoldást, akkor b-nek adsz hasraütés szerűen egy értéket és kiszámolod vele az a-t.
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sikerült megildani! 😊
2018. okt. 15. 20:23
4/4 A kérdező kommentje:
*megoldani
2018. okt. 15. 20:23