Hogyan tudom kiszámítani a négyzet/téglalap oldalát?

Azt tudom h ha már megvan a kerület csak elosztom 4-gyel, de addig nen jutottam el h a területből hogy is számítsam ki a kerületet.

2018. okt. 15. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Négyzetnél ha megvan a terület akkor gyököt vonsz és megkapod az oldalhosszt, abból a kerület 4*oldalhossz.

Téglalapnál ha csak a terület van megadva akkor nem tudod kiszámolni az oldalhosszakat kell még egy adat.

2018. okt. 15. 20:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Négyzet vagy téglalap? Mert nem mindegy.


Négyzet:

T=a^2

a=√T


Téglalap:

T=a*b

mivel nincs megadva más csak a terület, ezért: a=T/b

ha meg kell adni egy lehetséges megoldást, akkor b-nek adsz hasraütés szerűen egy értéket és kiszámolod vele az a-t.

2018. okt. 15. 20:17
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sikerült megildani! 😊
2018. okt. 15. 20:23
 4/4 A kérdező kommentje:
*megoldani
2018. okt. 15. 20:23