2018. okt. 15. 22:36
 1/1 anonim ***** válasza:

A centripetális gyorsulás: acp=v^2/R=a^2*t^2/R ebből


az idő: t=[sqrt(R*acp)]/a


A feladat második részén gondolkodj egy kicsit! Annyit segítek, hogy először ki kell számolni, milyen szögpozícióban lesz a test alfa=epszilon*t^2/2; ahol epszilon =a/R a szöggyorsulás.


A kapott pontban pedig vektoriálisan összegezni kell a két gyorsulásvektort. Ez könnyű, mert látjuk hogy az eredő iránya a pályaérintőre 45°-os szöget zár be. Na ezt kell majd összevetni az alfával, meg a kezdeti állapottal.

2018. okt. 16. 01:40