2018. okt. 15. 22:36
1/1 anonim válasza:
A centripetális gyorsulás: acp=v^2/R=a^2*t^2/R ebből
az idő: t=[sqrt(R*acp)]/a
A feladat második részén gondolkodj egy kicsit! Annyit segítek, hogy először ki kell számolni, milyen szögpozícióban lesz a test alfa=epszilon*t^2/2; ahol epszilon =a/R a szöggyorsulás.
A kapott pontban pedig vektoriálisan összegezni kell a két gyorsulásvektort. Ez könnyű, mert látjuk hogy az eredő iránya a pályaérintőre 45°-os szöget zár be. Na ezt kell majd összevetni az alfával, meg a kezdeti állapottal.