Fizika körmozgás segítség?!


Ezt mondjuk hogy kell megoldani?:

A 0,6 m sugarú kör kerületén mozgó tömegpont sebessége 1,2 m/s. Mekkora szögtartományt súrol a tömegponthoz húzott sugár 2,3 s alatt? Megoldás: 263,6°



2017. aug. 23. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez inkább matematika, mintsem fizika.


Ha a kör sugara 0,6 m, akkor a kerülete 2 * r * π = 2 * 0,6 * 3,14 = 3,768 m.

Ami 1 s alatt 1,2 m-t tesz meg, az 2,3 s alatt 2,3 * 1,2 = 2,76 m-t tesz meg.

A 2,76 m a kör kerületének 2,76 : 3,768 = 0,73248407643-d része.

A kör 360°-os. 360° * 0,73248407643 = 263,694267516°.


Ez, egy tizedes-jegyre kerekítve: 263,7°.

Persze, kérdés, hogy a számolás során mikor mennyit kerekítettek, π-t hány tizedes pontossággal vették figyelembe?

2017. aug. 23. 18:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézzük meg, hogy mekkora utat tesz meg a tömegpont:

s=v*t=1,2*2,3=2,76 méter


Számoljuk ki a kör kerületét:

k=2*r*pi=2*0,6*3,14=3,768


A kör teljes kerülete fog megfelelni a 360 foknak, a kiszámolt út pedig a keresett szögtartománynak, tehát


3,768m....360°

2,76m....x

------------

Ebböl kiszámolva a végeredmény: x=2,76*360/3,768=263,69°

2017. aug. 23. 18:05
 3/5 anonim válasza:
Szögsebesség: V / r. Ez azt adja meg, hogy hány radiánt fordul 1 másodperc alatt. Ha ezt megszorzod az idővel majd átváltod fokba kijön a megoldás ;).
2023. okt. 4. 20:20
 4/5 anonim válasza:
A V/r képlet honnan jön? Sehol sem találkoztam még vele a szögsebességre vonatkozóan.
2023. dec. 1. 19:03
 5/5 anonim válasza:
#4-nek. Iskolából.
2024. jan. 29. 12:57