TheHunLogax kérdése:

(FIZIKA) Sziasztok! Ha valakinek van egy kis szabadideje az segítene és elmondaná a megoldásait ezekről a feladatokról? : <Feladatok alább>


1, Egy villanymotor tengelyére szerelt tárcsa átmérője 15cm.A motor egyenletesen gyorsulva 5 mp alatt éri el a maximális 3000 1/perc fordulatszámot.Mennyi a tárcsa kerületi pontjának sebessége,gyorsulása, a gyorsulás pályamenti és centripetális összetevője a bekapcsolás után 2 s, 4 s, és 6 s múlva?


2,Egy fúrógépben egy 4mm átmérőjű fúróhegy van.A gép motorja 8 1/s^2 gyorsulással indul.Mennyi idő múlva lesz a fúróhegy egy kerületi pontja gyorsulásának nagysága a kezdeti gyorsulás nagyságának √5-szöröse?



2016. nov. 22. 21:36
 1/1 dq ***** válasza:

Kezdjünk neki.


2 másodperc múlva a kerületi sebesség mennyi?

v = w*R

Mennyi w? Ha egyenletesen gyorsult, akkor az idõ 2/5-része alatt a szögsebesség 2/5-öd részét szerzi meg, tehát w(2)=3/5*3000/perc.

Innen a sebessége adódik.


Gyorsulás centripetális összetevõje:

a_r = v*R.


Gyorsulás tangenciális összetevõje:

a_t = B*R

ahol B a szöggyorsulás. Ezt is meg tudod határozni.


Gyorsulás maga:

a^2 = a_t^2 + a_r^2 ==>

a = sqrt(a_t^2 + a_r^2).


A többi idõpillanatban ugyanígy, ugyanezekkel a képletekkel számolsz.

2016. nov. 25. 14:21