Philippe1 kérdése:

Körpályán, aminek az átérője 70cm egy golyó halad. A kört 20x teszi meg egyenletes lassulással 16mp alatt. Az utolsó köridő 2.18mp. Hol fog a golyó 8mp-nél?


#egyenletesen lassuló körmozgás
2017. jún. 1. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el? Felírtad a kinematikai egyenletrendszert?
2017. jún. 1. 13:42
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudtam elkezdeni,várom segítségedet.
2017. jún. 2. 08:18
 3/6 anonim ***** válasza:
De az alapegyenleteket csak felírtad nem? Kérdezz, mit nem értesz, és segítümk. Szeretném látni, meddig jutottál. A példa egyébként szép.
2017. jún. 2. 21:06
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyenes pályán a megoldás kész, de a körpálya érdekelne.

1, v(16)=1/2,18=0,99 m/s

2, s=((vo+v(16))*t)2--->vo=4,51 m/s

3, dv=vo-v(16)=1,584--->a=-0,22= m/s^2

4, s=vo*t+(a/2)*t^2

, de a körpálya ebben az esetben ugyanaz?

2017. jún. 2. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne számokat írj, paraméteresen dolgozzunk már...!
2017. jún. 2. 22:35
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem..
2017. jún. 4. 23:43