Philippe1 kérdése:

20 méter hosszú útszakasz 20 egyenlő részre van osztva. Ha egy golyót elgurítunk, egyenletes lassulással 16mp alatt teszi meg a 20métert. Hol lesz a golyó 8mp-nél? és 4mp-nél, És 2mpnél? Milyen adatok kellenek ennek a megoldásához még?


2017. máj. 3. 14:56
1 2
 1/11 Sz.Csenge válasza:

8mp= 10m

4mp= 5m

2mp= 2,5m

Ha jól számoltam:)

2017. máj. 3. 15:26
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyenletes lassulással:)
2017. máj. 3. 15:37
 3/11 anonim ***** válasza:
A kezdősebesség még jól jönne (vagy a végén a sebesség)
2017. máj. 3. 15:42
 4/11 A kérdező kommentje:
Az első szakaszt 0.36mp alatt teszi meg, az utolsó szakaszt 2.18mp alatt teszi meg.
2017. máj. 3. 15:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezek kökzül az egyik elég lenne. Mostmár az a gond, hogy így nem jön ki az egyenletes lassulás:


s=v0*t+a/2*t^2


Az első szakaszra:

1=v0*0,36+a/2*0,36^2


Az első 19 szakaszra, t=16-2.18=13,82:

19=v0*13,82+a/2*13,82^2


Azaz:

0,36*v0 + 0,0648*a = 1

13,82*v0 + 95,4962*a = 19


Ezt megoldva:

a≈-0,208463, v0≈2,8153


De ha kiszámolod a teljesre, akkor nem 20 méter jön ki, hanem 18.361536, ami már nem kerekítási hiba.

Nézd át, lehet elszámoltam valahol, de nemhiszem.

2017. máj. 3. 19:35
 6/11 A kérdező kommentje:
De akkor ebből hol látom, hogy a 8mp, 4mp, 2mp hol a golyó?
2017. máj. 3. 19:40
 7/11 anonim ***** válasza:

s=v0*t+a/2*t^2


a t helyére behelyettesíted a 2-t, 4-et, 8-at

A v0 és az a helyére amit írtam.

Csak az a gond, hogy ellentmondás van a megadott adatokban

2017. máj. 3. 19:45
 8/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó adatból is ki tudunk indulni? 2.18mp?
2017. máj. 3. 19:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, ponbt arra írtam fel a következő egyenleteket a korábbi válaszomban:

Az első 19 szakaszra, t=16-2.18=13,82:

19=v0*13,82+a/2*13,82^2

2017. máj. 3. 23:05
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy 20méter hosszú szabályos körpálya esetén is érvényes a szabály?
2017. máj. 4. 09:39
1 2