2017. máj. 24. 08:15
1/12 anonim válasza:
1, v(16)=1/2,18=0,458 m/s
2, s=((vo+v(16))*t)2--->vo=2,042 m/s
3, dv=vo-v(16)=1,584--->a=1,584/16=0,099 m/s^2
4, s=vo*t+(a/2)*t^2 amiből ki lehet számolni az egyes időpillanatokhoz tartozó megtett utakat.
2/12 A kérdező kommentje:
Mennyi a V0, és az a?
2017. máj. 24. 09:41
3/12 A kérdező kommentje:
megvan,köszi
2017. máj. 24. 12:41
4/12 A kérdező kommentje:
valami nem stimmel. Egyenletes lassulásnál a vége fele közeledve nagyobb távolságnak kellene lenni, mivel lassul. Nekem ezek jöttek ki:
16mp:20m
15mp:19,4925m
14mp:18,886m
13mp:18,1805m
12mp:17,376m
11mp:16,4725m
10mp:15,47m
2017. máj. 24. 13:09
5/12 anonim válasza:
Ja most látom,hogy a 2. sorban elcsesztem a képletet-(de az eredmény jó)-,mert ez a vége )/2
Kihagytam a per jelet
6/12 A kérdező kommentje:
értem...ha lassabban megy, kevesebb utat tesz meg 1mp alatt.
De hogy leget, hogy gyakorlatban a 8mp éppen a 15. méternél van a golyó?
2017. máj. 24. 13:24
7/12 A kérdező kommentje:
4396cm hosszú pályán is ez az eredmény jönne ki? az utolsó szakaszt, a 219.8cm teszi meg 2,18mp alatt.
2017. máj. 24. 13:36
8/12 anonim válasza:
Más kezdő sebességgel és más lassulással lehetséges.
9/12 A kérdező kommentje:
de az elsőnél se tudtuk a kezdő sebességet, és a lassulást.
2017. máj. 24. 13:46
10/12 anonim válasza:
Az első két pontban kiszámoltuk v(16)-ot és vo-t.Ezek ismeretében mindent meg lehet határozni.Nem?