Philippe1 kérdése:

20 méter hosszú útszakasz 20 egyenlő részre van osztva. Ha egy golyót elgurítunk, egyenletes lassulással 16mp alatt teszi meg a 20métert. Hol lesz a golyó 8mp-nél? és 4mp-nél, És 2mpnél? Az utolsó métert 2,18mp alatt teszi meg.


2017. máj. 24. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1, v(16)=1/2,18=0,458 m/s

2, s=((vo+v(16))*t)2--->vo=2,042 m/s

3, dv=vo-v(16)=1,584--->a=1,584/16=0,099 m/s^2

4, s=vo*t+(a/2)*t^2 amiből ki lehet számolni az egyes időpillanatokhoz tartozó megtett utakat.

2017. máj. 24. 09:27
 2/12 A kérdező kommentje:
Mennyi a V0, és az a?
2017. máj. 24. 09:41
 3/12 A kérdező kommentje:
megvan,köszi
2017. máj. 24. 12:41
 4/12 A kérdező kommentje:

valami nem stimmel. Egyenletes lassulásnál a vége fele közeledve nagyobb távolságnak kellene lenni, mivel lassul. Nekem ezek jöttek ki:

16mp:20m

15mp:19,4925m

14mp:18,886m

13mp:18,1805m

12mp:17,376m

11mp:16,4725m

10mp:15,47m

2017. máj. 24. 13:09
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja most látom,hogy a 2. sorban elcsesztem a képletet-(de az eredmény jó)-,mert ez a vége )/2

Kihagytam a per jelet

2017. máj. 24. 13:23
 6/12 A kérdező kommentje:

értem...ha lassabban megy, kevesebb utat tesz meg 1mp alatt.

De hogy leget, hogy gyakorlatban a 8mp éppen a 15. méternél van a golyó?

2017. máj. 24. 13:24
 7/12 A kérdező kommentje:
4396cm hosszú pályán is ez az eredmény jönne ki? az utolsó szakaszt, a 219.8cm teszi meg 2,18mp alatt.
2017. máj. 24. 13:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Más kezdő sebességgel és más lassulással lehetséges.
2017. máj. 24. 13:43
 9/12 A kérdező kommentje:
de az elsőnél se tudtuk a kezdő sebességet, és a lassulást.
2017. máj. 24. 13:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Az első két pontban kiszámoltuk v(16)-ot és vo-t.Ezek ismeretében mindent meg lehet határozni.Nem?
2017. máj. 24. 13:54
1 2