Fizika háziban segítene valak nem tudom kiszámolni?


1,Egy repülőgèp szárny vègeinek fesztávolsága 50 m a szárnyvègek kerületi sebessègeinek aránya 11:13 a repülőgèp sebessège 720 km/óra.Mekkora sugarú pályán fordul a repülő?


2,Egy bicikli kerekènek átmèrője 50 cm a bicikli 150 m-es út megtètele során a bicikli sebessège 3 m/s-mal csökken ekkor 1.5 m/s lesz a sebessège ezzel a sebessèggel mèg 8 másodpercig halad.Hány darab fordulatot tesz meg a kerèk a mozgás során?



2016. dec. 20. 21:20
 1/10 A kérdező kommentje:
*Valaki
2016. dec. 20. 21:21
 2/10 anonim ***** válasza:

1,300m

2,324

2016. dec. 20. 21:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne eldönteni, hogy buta akarsz-e maradni, miként a setét éjszaka, vagy szeretnéd, ha azért valami pislákolna odabent.

Például az elsőnél arról van szó, hogy a szárnyvégek 2 kört írnak le. Minden adatot megadtak hozzá, csak ki kellene számolni. Rajzold le, akkor jobban lehet látni.

2016. dec. 20. 21:51
 4/10 Tom Benko ***** válasza:
Meddig jutottál?
2016. dec. 21. 08:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Második válaszolónak hogy jött ki?


Exhas?

2016. dec. 21. 11:39
 6/10 A kérdező kommentje:
4.válaszolónak felírtam az adatokat meg lerajzoltam ès mellè írtam az általános kèpleteket.
2016. dec. 21. 17:55
 7/10 anonim ***** válasza:

v1=r1*omega


v2=r2*omega


Mindkét szárnyvég azonos szögsebességgel megy, azaz omega =állandó


r1=R-25 m

R a repülő forduló köréhez tartozó sugár, azaz amit kérdeznek.


r2=R+25 m

v1/v2=11/13

(R-25)*omega/(R+25)*omega =11/13 omegával egyszerűsíthetsz, old meg.


másik:


s=150m + 1,5*8=162m

Kerék kerülete:

K=d*pi=0,5*3,1415=1,57075m


fordulatok száma=s/K = 162/1,57075=103,1355


Számold át, mert kapkodtam.

2016. dec. 21. 19:31
 8/10 anonim ***** válasza:

1,300m

2,324


Most látom, hogy ezek nem 1300m és 2324! :-) :-o

Simán elolvastam ezres elválasztóknak!

2016. dec. 21. 21:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm
2016. dec. 22. 19:08
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
@6: Ennél információhiányosabban nem is tudtál volna válaszolni.
2016. dec. 23. 18:02