Székely vivi kérdése:

Segítségre lenne szükségem a matek háziban. A kérdés így szól: Egy téglalap oldalai 2dm és öthatod dm hosszúak. Mennyi a területe? Tudom, hogy a területet hogyan kell kiszámolni. Az a oldal, és a b oldal adatait szeretném.

2014. márc. 21. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont, hogy az a és b oldalakat adták meg...
2014. márc. 21. 17:35
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,tudom.Csak nem tudom,hogy minek az öthatoda?
2014. márc. 21. 17:38
 3/4 anonim ***** válasza:
5/6 dm=0,8333333.... dm.
2014. márc. 21. 17:50
 4/4 anonim válasza:

Hogyan kell kiszámolni a téglalap területét? Összeszorozzuk az oldalakat, azaz a*b. Ebben az esetben:

T=a*b=2*(5/6)=(10/6) dm

És meg van oldva a feladat.

2014. ápr. 10. 17:31