Fizika, hogyan kell kiszámolni? Adatok, képletek


Egy körpályán mozgó test 2s alatt,5m hosszúságú félkörívet fut be állandó nagyságú sebességgel. Hogyan számolom ki ezeket?


A: mekkora a kerületi sebessége es a szögsebessége?

B: mekkora a gyorsulása?

C: mennyi idő alatt futná be 100szor a kört?



2017. aug. 23. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A: 5m/2s = 2,5 m/s a szögsebesség pi/2s = pi/2 1/s

B: passz

C: 2 s alatt fél kör, tehát 4 s alatt egy kör, tehát 400 s alatt 100 kör.

2017. aug. 23. 16:40
 2/2 anonim ***** válasza:

ÉS AKKOR A B:


az állandó sebessége:

v=s/t=5m/2s=2,5m/s


Félkörívet fut be, tehát a kör kerülete 2*5=10m


A kerület: k=2*r*pi--->r=k/(2*pi)10/(2*3,14)=1,59 m


Tehát a sugár 1,59 m


A gyorsulás: ( centripetális )


a=v^2/r=2,5^2/1,59=3,93 m/s^2


( azért számolj utána, hogy nem e nyomtam el semmit a számológépen )

2017. aug. 23. 18:25