Egy körpályán mozgó test 2s alatt,5m hosszúságú félkörívet fut be állandó nagyságú sebességgel. Hogyan számolom ki ezeket?
A: mekkora a kerületi sebessége es a szögsebessége?
B: mekkora a gyorsulása?
C: mennyi idő alatt futná be 100szor a kört?
#idő #fizika #gyorsulás #körmozgás #kerületi sebesség #szögsebesség #körpálya #centripetális gyorsulás
2017. aug. 23. 16:26
1/2 anonim válasza:
A: 5m/2s = 2,5 m/s a szögsebesség pi/2s = pi/2 1/s
B: passz
C: 2 s alatt fél kör, tehát 4 s alatt egy kör, tehát 400 s alatt 100 kör.
2/2 anonim válasza:
ÉS AKKOR A B:
az állandó sebessége:
v=s/t=5m/2s=2,5m/s
Félkörívet fut be, tehát a kör kerülete 2*5=10m
A kerület: k=2*r*pi--->r=k/(2*pi)10/(2*3,14)=1,59 m
Tehát a sugár 1,59 m
A gyorsulás: ( centripetális )
a=v^2/r=2,5^2/1,59=3,93 m/s^2
( azért számolj utána, hogy nem e nyomtam el semmit a számológépen )