Egy lift 8ms sebességgel süllyed. Abban a pillanatban amikor elhalad mellettünk, leejtünk egy követ. Mennyi idő múlva lesz egyenlő a lift és a kő sebessége? hol van ebben a pillanatban a lift és a kő?


2018. okt. 2. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:

t=v_kő/g=8/10 = 0.8 s.


s_lift=v_lift*t


s_kő=(g/2)*t^2, behelyettesítesz...

2018. okt. 3. 09:29