Mekkora erővel nyomja a lift padlóját a 70 kg tömegű ember, amikor a lift 2 m/s^2 nagyságú gyorsulással?


a, A földszintről felfelé indul.

b, A tizedik emeletre érkezve fékez.

c, A tizedikről a földszintre indul.

d, A földszintre érkezve fékez, vagy

e, állandó sebességgel emelkedik,

f, állandó sebességgel süllyed?


Kérek valakit vezesse le nekem mert nagyon nem értem ezt a témát :(



2016. febr. 4. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Az erő a tömeg és a gyorsulás szorzata. A tömeg minden feladatnál állandó, egyedül a gyorsulás változik. A gravitációs gyorsulás folyamatosan hat rá, a 2 m/s2-s gyorsulás ehhez adódik, vagy ezt csökkenti attól függően, éppen mi a gyorsulás iránya. Illetve van, amikor ez a gyorsulás nem jelentkezik.
2016. febr. 4. 12:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Az F=m*a képletet kell használni.


-Ha nyugalomban van vagy egyenes vonalú egyenletes mozgást végez, akkor az emberre csak a Föld gravitációja van hatással, tehát F=m*a=m*g=70*(~10)=700 N erővel nyomja a padlót.


-Ha lefelé gyorsul, vagy felfelé lassul, akkor az ember gyorsulása a gravitációs gyorsulással ellentétes irányba gyorsít, és mivel ezek hatásvonala egybeesik, nemes egyszerűséggel kivonjuk egymásból:


F=F1-F2=m*g-m*a=70*(~10)-70*2=560 N erővel fogja nyomni a padlót.


-Ha felfelé gyorsul vagy lefelé lassul, akkor a gyorsulás iránya megegyezik a gravitációs gyorsulással, tehát összeadjuk őket:


F=F1+F2==m*g+m*a=70*(~10)+70*2=840 N erővel fogja a padlót nyomni.

2016. febr. 4. 13:07
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. febr. 4. 21:03