Poirot15 kérdése:

Hogyan oldható meg, fonálinga esetén, az 'l' (fonál hossza) kiszámítása?


Köszönöm!


U.I.: Csak egy képlet is elég!



2018. okt. 1. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennyiből sehogy.


Gondolom arra vagy kíváncsi, hogy a


T = 2π * gyök(l/g) képletből hogyan fejthető ki az l, hogyha minden más ismert. Csak úgy, mintha egyenletet oldanál meg;


osztasz 2π-vel: T/(2π) = gyök(l/g)

négyzetre emelsz: (T/(2π))^2 = l/g

végül szorzol g-vel: g*(T/(2π))^2 = l


Ez a képlet adja meg a fonálinga hosszát méterben, hogyha ismerjük a nehézségi gyorsulás m/s^2-ben vett mértékét (amit egyszerűbb számításoknál 10 m/s^2-nek veszünk) és a lengési időt másodpercben.

2018. okt. 1. 17:51
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!


Igen, ezeket az adatokat mind ismerjük(10m/s2 ; 2s)

2018. okt. 1. 19:30