Köszönöm!
U.I.: Csak egy képlet is elég!
2018. okt. 1. 17:23
1/2 anonim válasza:
Ennyiből sehogy.
Gondolom arra vagy kíváncsi, hogy a
T = 2π * gyök(l/g) képletből hogyan fejthető ki az l, hogyha minden más ismert. Csak úgy, mintha egyenletet oldanál meg;
osztasz 2π-vel: T/(2π) = gyök(l/g)
négyzetre emelsz: (T/(2π))^2 = l/g
végül szorzol g-vel: g*(T/(2π))^2 = l
Ez a képlet adja meg a fonálinga hosszát méterben, hogyha ismerjük a nehézségi gyorsulás m/s^2-ben vett mértékét (amit egyszerűbb számításoknál 10 m/s^2-nek veszünk) és a lengési időt másodpercben.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
Igen, ezeket az adatokat mind ismerjük(10m/s2 ; 2s)
2018. okt. 1. 19:30