Azt a házi feladatot kaptam, hogy a T=2π*√l/g képlettel számítsam ki a fent említett mennyiséget. Ha pl. l= 0,70m, T= 16 s és m=0,70 kg, hogyan helyettesíthetem be őket hogy megkapjam az eredményt? A válaszokat előre is köszönöm!2017. nov. 12. 16:18
1/2 anonim válasza:
'l' helyére beírod, hogy 0,7m és kijön a T.
T = 2*3,14 * gyök (0,7/10) = ...
Gondolom az egy másik feladat, hoigy T=16s.
Itt beírod a T helyére a 16-ot és megkapod az 'l'-t.
T=2π*gyök(l/g)
T/2π = gyök(l/g)
T^2/(4π^2) = l/g
l = T^2*g/(4π^2)
A fonálinga lengésidejét nem befolyásolja a tömeg.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. nov. 17. 19:46