Fizika házi feladat, fonálinga lengésidejének kiszámítása?

Azt a házi feladatot kaptam, hogy a T=2π*√l/g képlettel számítsam ki a fent említett mennyiséget. Ha pl. l= 0,70m, T= 16 s és m=0,70 kg, hogyan helyettesíthetem be őket hogy megkapjam az eredményt? A válaszokat előre is köszönöm!

2017. nov. 12. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:

'l' helyére beírod, hogy 0,7m és kijön a T.


T = 2*3,14 * gyök (0,7/10) = ...


Gondolom az egy másik feladat, hoigy T=16s.

Itt beírod a T helyére a 16-ot és megkapod az 'l'-t.


T=2π*gyök(l/g)

T/2π = gyök(l/g)


T^2/(4π^2) = l/g


l = T^2*g/(4π^2)


A fonálinga lengésidejét nem befolyásolja a tömeg.

2017. nov. 12. 21:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. nov. 17. 19:46