Hogyan kell ennek a négyzetes oszlopnak kiszámolni a térfogatát?


Azt tudom, hogy a hasáb képlete kell hozzá (V=alapterület*magasság)


A feladat szövege szerint van 32 darab, négyzetes oszlop alakú gerenda. Egy gerenda 10.5x10.5 cm keresztmetszetű, hosszuk 8.4 m. Namost a feladat a térfogatukat m3-ban kéri, így én átváltottam a 10.5-9t 0.105-re. Kiszámoltam ez alapján a négyzet területét (0.105^2=0.011025), és hiába szorozok be 8.4-el, sehogy sem ki a jó eredmény. Elvileg az lenne a magassága, nem?



2017. nov. 12. 12:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mihez méred az eredmény jóságát.


1 gerenda keresztmetszete: 10,5 cm * 10,5 cm = 110,25 cm² = 0,011025 m².

1 gerenda térfogata: 0,011025 m² * 8,4 m = 0,09261 m³.

32 gerenda térfogata: 32 * 0,09261 m³ = 2,96352 m³.


Vagy, például, úgy is lehet számolni, hogy a gerendákat 8*4-es alakzatba rendezed.

Egyik él 8*10,5 = 84 cm = 0,84 m lesz.

A másik él: 4*10,5 = 42 cm = 0,42 m lesz.

A harmadik él 8,4 m.

A térfogat: 0,84 m * 0,42 m * 8,4 m = 2,96352 m³.

2017. nov. 12. 20:37