Matekosok! Hogy kell kiszámolni a kocka, négyzet, téglalap térfogatát? És a területét A= V=


2015. márc. 30. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell matekosnak lenni, beírod a googleba, vagy kinyitod a függvény táblázatot.
2015. márc. 30. 22:31
 2/11 anonim ***** válasza:

Térfogat

-kocka: a^3

-négyzetnek és téglalapnak nincs térfogata, mert csak 2 dimenziósak


Terület

-kocka: ennek térfogata és felülete van, mivel 3 dimenziós

-négyzet: a^2

-téglalap: a*b

2015. márc. 30. 22:35
 3/11 A kérdező kommentje:

ne ilyet!! Olyat amit 5.be tanultunk

a.b+a.c+b.c=_______.2=

ilyet

2015. márc. 30. 22:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Felületre gondolsz vagy mire? Vagy kerületre?
2015. márc. 30. 22:43
 5/11 A kérdező kommentje:

ezekre az ízekre :

A=

V=

2015. márc. 30. 22:45
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


A=felszín

V=térfogat

2015. márc. 30. 22:47
 7/11 anonim válasza:

A kocka felszíne vagyis A=6*a*a.

térfogata vagyis V=a*a*a.


A négyzetnek csak területe (T) és kerülete van (K).

T=a*a K=4*a


A téglalapnak is csak területe (T) és kerülete (K) van.

T=a*b K=2*a+2*b vagy 2*(a+b)


A téglatestnek amire szerintem gondoltál van felszíne (A) és térfogata (V).

A=2*a*b+2*b*c+2*a*c

V=a*b*c

2015. márc. 31. 21:56
 8/11 anonim válasza:
A téglalap kerülete K=a+b+c
2015. márc. 31. 22:09
 9/11 anonim válasza:
Az utolsó nem jó. Előtted leírták a kerület számítást helyesen.
2015. ápr. 6. 09:47
 10/11 anonim ***** válasza:

"A téglalap kerülete K=a+b+c


A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik"


Jézusom. Nem, nem kimagyarázható azzal, hogy c=a+b...

2015. ápr. 6. 10:11
1 2