2015. márc. 30. 22:29
1/11 anonim válasza:
Ehhez nem kell matekosnak lenni, beírod a googleba, vagy kinyitod a függvény táblázatot.
2/11 anonim válasza:
Térfogat
-kocka: a^3
-négyzetnek és téglalapnak nincs térfogata, mert csak 2 dimenziósak
Terület
-kocka: ennek térfogata és felülete van, mivel 3 dimenziós
-négyzet: a^2
-téglalap: a*b
3/11 A kérdező kommentje:
ne ilyet!! Olyat amit 5.be tanultunk
a.b+a.c+b.c=_______.2=
ilyet
2015. márc. 30. 22:40
4/11 anonim válasza:
Felületre gondolsz vagy mire? Vagy kerületre?
5/11 A kérdező kommentje:
ezekre az ízekre :
A=
V=
2015. márc. 30. 22:45
7/11 anonim válasza:
A kocka felszíne vagyis A=6*a*a.
térfogata vagyis V=a*a*a.
A négyzetnek csak területe (T) és kerülete van (K).
T=a*a K=4*a
A téglalapnak is csak területe (T) és kerülete (K) van.
T=a*b K=2*a+2*b vagy 2*(a+b)
A téglatestnek amire szerintem gondoltál van felszíne (A) és térfogata (V).
A=2*a*b+2*b*c+2*a*c
V=a*b*c
9/11 anonim válasza:
Az utolsó nem jó. Előtted leírták a kerület számítást helyesen.
10/11 anonim válasza:
"A téglalap kerülete K=a+b+c
A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik"
Jézusom. Nem, nem kimagyarázható azzal, hogy c=a+b...