Légyszi segítsetek megoldani.2014. ápr. 16. 18:42
1/5 anonim válasza:
téglalap oldala:
a=x+9
b=x-6
négyzet oldala:x
terület téglalap:a*b, a négyezté a*a
behelyettesítés (x+9)*(x-6)=x^2
innen tudni fogod. azonosság.. gyökvonás.
2/5 A kérdező kommentje:
nemegészen tudom folytatni...
2014. ápr. 16. 19:16
3/5 A kérdező kommentje:
sikerült, köszi :)
2014. ápr. 16. 19:29
5/5 anonim válasza:
Megjegyzes: az elso helyes, de gyokvonas nem lesz benne mert az x^2 ugyesen kiesik... sot, egyszamjegyunel nagyobb szamokat sem kell osszeszorozni benne:
(9-6)x-9*6=0
x=9*6/3=9*2=18
Visszahelyettesitve: (18+9)(18-6)=27*12=(3*3*3)*(3*2*2)=(3*3*2)*(3*3*2) = 18 * 18.