A téglalap egyik oldala 9 egységgel hosszabb, a másik 6 egységgel rövidebb, mint egy négyzet oldala. A téglalap és a négyzet területe egyenlő. Mekkora a négyzet oldala?

Légyszi segítsetek megoldani.

2014. ápr. 16. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

téglalap oldala:

a=x+9

b=x-6

négyzet oldala:x

terület téglalap:a*b, a négyezté a*a

behelyettesítés (x+9)*(x-6)=x^2

innen tudni fogod. azonosság.. gyökvonás.

2014. ápr. 16. 19:03
 2/5 A kérdező kommentje:
nemegészen tudom folytatni...
2014. ápr. 16. 19:16
 3/5 A kérdező kommentje:
sikerült, köszi :)
2014. ápr. 16. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy?
2014. ápr. 16. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Megjegyzes: az elso helyes, de gyokvonas nem lesz benne mert az x^2 ugyesen kiesik... sot, egyszamjegyunel nagyobb szamokat sem kell osszeszorozni benne:


(9-6)x-9*6=0

x=9*6/3=9*2=18


Visszahelyettesitve: (18+9)(18-6)=27*12=(3*3*3)*(3*2*2)=(3*3*2)*(3*3*2) = 18 * 18.

2014. ápr. 17. 19:53