2018. szept. 30. 15:54
1/6 anonim válasza:
12x+25y+160 = 10000
21x+14y+240 = 10000
szorozd be a felső egyenletet 21-el, az alsót 12-vel, vond ki a kettőt egymásból. Akkor marad egy egyismeretlenes egyenleted amit megoldasz y-ra: ennyibe kerül egy petunia. Utána ezt már csak visszahelyettesíted az eredeti egyenletek egyikébe és kiszámolod, hogy mennyi egy muskátli. Remélem elég részletes volt
2/6 A kérdező kommentje:
Egy kérdés. Miért kell hozzáadni 260-at?
2018. szept. 30. 16:04
3/6 A kérdező kommentje:
240-et bocsi
2018. szept. 30. 16:05
4/6 anonim válasza:
hát ha az első vásárlásnál 160Ft-ja marad, a másodiknál meg 80-nal több akkor 160+80 = 240
5/6 anonim válasza:
egyébként biztos, hogy jól másoltad be a feladatot? Tartok tőle, hogy nem
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..
6/6 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látszik hogy nem, köszönöm. :)
2018. szept. 30. 16:17