Rozi 10000Ft-ért akr vásárolni. Ha 12 muskátli és 25 petunia palántát vesz, akkor 160 Ft-ja marad. Ha 21 muskátli és 14 petunia palántát, akkor 80Ft-tal a több lesz neki. Mennyi lesz egy muskátli és egy petunia palánta? Részletesen légyszi :”D


2018. szept. 30. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:

12x+25y+160 = 10000

21x+14y+240 = 10000


szorozd be a felső egyenletet 21-el, az alsót 12-vel, vond ki a kettőt egymásból. Akkor marad egy egyismeretlenes egyenleted amit megoldasz y-ra: ennyibe kerül egy petunia. Utána ezt már csak visszahelyettesíted az eredeti egyenletek egyikébe és kiszámolod, hogy mennyi egy muskátli. Remélem elég részletes volt

2018. szept. 30. 15:58
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy kérdés. Miért kell hozzáadni 260-at?
2018. szept. 30. 16:04
 3/6 A kérdező kommentje:
240-et bocsi
2018. szept. 30. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:
hát ha az első vásárlásnál 160Ft-ja marad, a másodiknál meg 80-nal több akkor 160+80 = 240
2018. szept. 30. 16:06
 5/6 anonim ***** válasza:

egyébként biztos, hogy jól másoltad be a feladatot? Tartok tőle, hogy nem


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2018. szept. 30. 16:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látszik hogy nem, köszönöm. :)
2018. szept. 30. 16:17