Előre is köszönöm a segítséget!2012. dec. 29. 12:58
1/2 anonim válasza:
x: ennyi db muskátlit tud venni
y: ennyibe kerül 1 db muskátli
Ekkor 2 egyenletet írhatunk fel:
x*y=4000
(x+9)*(y-90)=4000
Elsőből kifejezzük: y=4000/x
ezt beírjuk a 2. egyenletbe y helyére:
(x+9)(4000/x-90)=4000 --> ebből x=-25 vagy x=16
Negatív nem lehet, tehát x=16
4000/16=250 --> y=250
Tehát 1 muskátli palánta 250 ft, és 16 db-ot tud venni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget :)
2012. dec. 29. 13:16