Számítsa ki, mennyi amurfilét kell még vételeznie, hogy 120 adag ételt készítsen, ha a
konyhán jelenleg 8 csomaggal van! Egy csomag bruttó tömege 2,5 kg, és a
csomagolóanyag tömege a teljes tömeg 4%-a. Az amur sütési vesztesége 22%, és egy
adagban 14 dkg sült halat tálalnak.
A számításokat kg-ban végezze! Az adatokat két tizedesjegyre kerekítse!
#vizsgafeladat #szakszám help
2018. szept. 23. 13:36
1/1 sharkxxx válasza:
1 adag = 14 dkg
1 csomag = 2,5 kg * (100% - 4%) = 2,5 kg * 100% - 2,5 kg * 4% = 2,5 kg * 1 - 2,5 kg * 0,04 = 2,5 kg - 0,1 kg = 2,4 kg
14 dkg = y * (100% - 22%)
y = 14 dkg / (100% - 22%)
y = 18 dkg
y = 18 dkg
18 dkg nyers amúr kell 1 adag sült halhoz.
120 adag = 120*18 dkg = 2160 dkg = 21,6 kg
21,6 kg = (8 + x) * 2,4 kg
8 + x = 21,6 kg / 2,4 kg
8 + x = 9
x = 9 - 8
x = 1
Még 1 csomag amurfilét kell venni.