Házifeladat szakszám help?


Számítsa ki, mennyi amurfilét kell még vételeznie, hogy 120 adag ételt készítsen, ha a

konyhán jelenleg 8 csomaggal van! Egy csomag bruttó tömege 2,5 kg, és a

csomagolóanyag tömege a teljes tömeg 4%-a. Az amur sütési vesztesége 22%, és egy

adagban 14 dkg sült halat tálalnak.

A számításokat kg-ban végezze! Az adatokat két tizedesjegyre kerekítse!



#vizsgafeladat #szakszám help
2018. szept. 23. 13:36
 1/1 sharkxxx ***** válasza:

1 adag = 14 dkg

1 csomag = 2,5 kg * (100% - 4%) = 2,5 kg * 100% - 2,5 kg * 4% = 2,5 kg * 1 - 2,5 kg * 0,04 = 2,5 kg - 0,1 kg = 2,4 kg

14 dkg = y * (100% - 22%)

y = 14 dkg / (100% - 22%)

y = 18 dkg

y = 18 dkg

18 dkg nyers amúr kell 1 adag sült halhoz.

120 adag = 120*18 dkg = 2160 dkg = 21,6 kg

21,6 kg = (8 + x) * 2,4 kg

8 + x = 21,6 kg / 2,4 kg

8 + x = 9

x = 9 - 8

x = 1

Még 1 csomag amurfilét kell venni.

2018. szept. 23. 16:25