Hány mol/dm3 koncentrációjú a 17,29%-os, 1,160 g/cm3 sűrűségű KOH oldat?2018. márc. 16. 19:11
1/1 Arp Du válasza:
17,29%-os: 17,29 tömegszázalékos? (az oldat tömegének 17,29%-a KOH)
1,160 g/cm3: 1 cm3-ben van 1,160 g oldat
1000 cm3 = 1 dm3
1 dm3-ben van 1,160*1000= 1160 g oldat
ennek 17,29%-a KOH: m=1160 *0,1729= 200,6 g KOH (1 dm3-ben)
KOH moláris tömege: M=56,11 g/mol
KOH anyagmennyisége: n= m/M= 200,6g /56,11g/mol= 3,575 mol (1 dm3-ben)
c= 3,575 mol/dm3