Kémia házifeladat? Fontos!

Hány mol/dm3 koncentrációjú a 17,29%-os, 1,160 g/cm3 sűrűségű KOH oldat?

2018. márc. 16. 19:11
 1/1 Arp Du ***** válasza:

17,29%-os: 17,29 tömegszázalékos? (az oldat tömegének 17,29%-a KOH)


1,160 g/cm3: 1 cm3-ben van 1,160 g oldat

1000 cm3 = 1 dm3

1 dm3-ben van 1,160*1000= 1160 g oldat

ennek 17,29%-a KOH: m=1160 *0,1729= 200,6 g KOH (1 dm3-ben)


KOH moláris tömege: M=56,11 g/mol

KOH anyagmennyisége: n= m/M= 200,6g /56,11g/mol= 3,575 mol (1 dm3-ben)

c= 3,575 mol/dm3

2018. márc. 18. 19:41