Mikor kell összeadást és mikor kivonást alkalmazni a PITAGORASZ tételben?


Tehát bővebben arra lennék kíváncsi, hogy mikor kell kivonást alkalmazni a befogók összegénél...Pl egy feladatban egy szabályos hatoldalú gúla térfogatának kiszámítása a feladat.

alapéle 6cm

oldalélei 8cm

V-Ta.M/3

M?

M'2-8'2-6'2

Szóval a feladatban így oldották meg, hogy pitagorasz tételt alkalmazva számíttták ki a magasságot, azaz magasság a négyzeten egyenlő nyolc a négyzeten mínusz 6 a négyzeten, s itt nem tiszta, hogy itt miért kivánás van és nem összeadás, hogy az az eredeti pitagorasz tételben is szerepel, és ezt mikor használjuk?

Köszi!:))



#házi feladat #matematika #Pitagorasz-tétel #pótvizsga #matematika házifeladat #geometriak
2018. aug. 11. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

a^2+b^2=c^2

c^2-a^2=b^2

ahol a és b befogók, c az átfogó. Átrendezés.

2018. aug. 11. 15:37
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösziii!Oké, leesett!!:D:D

Kérdezhetnék még egyet, ha már így itt vagy?

Egy kúp térfogatának kiszámításához a köv képlet kell : PÍ.r'2.m/2

A függvénytábla is azt használja, sőt a kör területének kiszámításához is PÍ.r'2 van megadva , de a feladat nem emeli a sugarat a négyzetére, miért?Kösziii!!

2018. aug. 11. 16:19
 3/3 anonim ***** válasza:

A kúp térfogata: r*r* pi* m /3

Alap szorozva magasság, osztva hárommal.



egy másik válaszoló voltam

2018. aug. 12. 08:38