Nem értem a teljes indukciós lépést! Valaki elmagyarázná?


Szóval nem értem hogyan kell megoldani. Órán is próbáltam figyelni de nem ment mert nem értettem.

[link]

Itt van ez a részlet, abból az első két feladatot elmagyarázná részletesen hogy megtudjam érteni hogy a többit önállóan megtudjam oldani?



2018. szept. 22. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megnézel néhány videót:

https://www.youtube.com/results?search_query=teljes+indukci%..

és továbbra sem érted, szólj!

2018. szept. 22. 16:26
 2/3 A kérdező kommentje:
105, 115 és 117-sel vannak gondok, nem jönnek ki az eredmények..de a többi remekül ment :D De az utóbbi 3 feladatot valaki elmagyarázná ha szépen megkérném azt nagyon megköszönném :)
2018. szept. 22. 22:25
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

105: Belátod n-re. Utána nem az n-re felírt azonosságból indulsz ki, hanem az n+1-re felírtból, átalakítod, és kijön az n-re felírt és hozzá az n+1


\frac{(n+1)(n+2)(2(n+1)+1)}{6}=\frac{2n^3+9n^2+13n+6}{6}=\frac{2n^3+3n^2+n+6n^2+12n+6}{6}=\frac{n(2n^2+3n+1)+6(n^2+2n+1)}{6}=\frac{n(n+1)(2n+1)+6(n+1)^2}{6}=\frac{n(n+1)(2n+1)}{6}+(n+1)^2


Így jó?

2018. szept. 25. 10:43