Hali!
Kérem, valaki le tudnád ezt nekem vezetni?
(2+3i)x-5-6i=9-2i
2018. szept. 22. 13:27
1/2 anonim válasza:
Ugyanez volt a kérdés:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..
Ott a válaszokra nem reagált a kérdező, gondolom megértette, vagy neked van valami kérdésed? (Arra vársz, hogy valaki betűről betűre leírja a megolást?)
2/2 anonim válasza:
(2+3i)x-5-6i=9-2i
átrendezve:
(2+3i)x=14+4i
szorozva (2-3i)-vel:
(4-9i^2)x=28+8i-42i-12i^2
13x=40-34i
x=40/13-34/13i