Hali!


Kérem, valaki le tudnád ezt nekem vezetni?


(2+3i)x-5-6i=9-2i



2018. szept. 22. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

Ott a válaszokra nem reagált a kérdező, gondolom megértette, vagy neked van valami kérdésed? (Arra vársz, hogy valaki betűről betűre leírja a megolást?)

2018. szept. 22. 13:57
 2/2 anonim ***** válasza:

(2+3i)x-5-6i=9-2i

átrendezve:

(2+3i)x=14+4i

szorozva (2-3i)-vel:

(4-9i^2)x=28+8i-42i-12i^2

13x=40-34i

x=40/13-34/13i

2018. szept. 22. 17:57