Erről lenne szó:

[link]

Nekem i lett az eredmény, de mivel egy vektor hosszáról van szó, ez nem lehet helyes.

A linkben az "epfeltoltes" elé szúrjatok be egy k betűt, másképp nem tudom kírni a kérdést.


2018. szept. 15. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyan számoltál?
2018. szept. 15. 13:55
 2/5 anonim ***** válasza:
A számolás valójában helyes, de Z = a*i. Ez a komplex számsíkon az origóból a képzetes tengely a értékébe mutató vektor. Feltehetően azt hitted, az a+bi alakú komplex számok vektorok csak. De e számsíkban a valós számok is vektorok, csak éppen a valós tengelyen vannak. A komplex számsíkban csak vektorok lehetnek, az origó is egy vektor, csak nulla hosszúságú. Így van definiálva.
2018. szept. 15. 16:07
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 így sem vagyok benne biztos, hogy elvi hibáktól mentes a gondolatmenetem. Az abszoltútértéke lehet i? z=x+iy alakban írtam fel a számot, a vévén |z|=x^2+y^y=-1-et kaptam eredményül.
2018. szept. 16. 07:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogyan lett az x^2+y^2 értéke -1, amikor x és y is valós számok?
2018. szept. 16. 12:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ismert gondolatmenetről nehéz véleményt mondani. Annyi azonban bizonyos, hogy az abszolút érték pozitív. Hiszen egy vektor hossza más nem tud lenni. Viszont az i^2 definíció szerint -1. Ez azonban nem az abszolút érték.
2018. szept. 16. 17:04