Hali!
Kérem, valaki le tudnád ezt nekem vezetni?
(2+3i)x-5-6i=9-2i
2018. szept. 19. 21:24
2/2 anonim válasza:
Átrendezed, hogy az "x" legyen az egyik oldalon. Az ilyen komplexes feladatoknál valamiért mindig megijednek az emberek. :)
Az "i" értékeit persze jó tudni:
i^1 = i
i^2 = -1
i^3 = -i
i^4 = 1