Hali!

Kérem, valaki le tudnád ezt nekem vezetni?

(2+3i)x-5-6i=9-2i



2018. szept. 19. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi okozza a gondot?
2018. szept. 19. 21:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Átrendezed, hogy az "x" legyen az egyik oldalon. Az ilyen komplexes feladatoknál valamiért mindig megijednek az emberek. :)


Az "i" értékeit persze jó tudni:

i^1 = i

i^2 = -1

i^3 = -i

i^4 = 1

2018. szept. 19. 23:50