Lehet-e kèt racionális szám hányadosa egèsz szám?

Aki tudjon segítsen kèrem!

2018. szept. 20. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze hogy lehet! (6/7)/(3/7)=2. Sőt! 2/1=2!
2018. szept. 20. 19:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne!


Mit is akarunk elérni? Hogy két törtnek a hányadosa egész szám legyen, tehát (direkt írom most ":"-al emeletes tört helyett, hogy érthetőbb legyen):


a/b:c/d = egész


Hogyan tudjuk ezt elérni? Úgy, hogy a bal oldali tört egy egész szám, a jobb oldali pedig egy olyan szám, ami osztója a bal oldali törtnek.


Na most, egy egész számot nem nagy kunszt tört alakban felírni, így a bal tört az evidens, most legyen mondjuk 6/1 (=6) A kérdés az, hogy tudunk-e mondani olyan törtet, ami osztója ennek? Hát persze! Pl. ott a 6/2 (=3) vagy a 4/2 (=4).

2018. szept. 20. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
1,23456789 / 1,23456789 = ??? :)
2018. szept. 20. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó: Feltételezem, hogy a számlálóban és nevezőben eltérő racionális számnak kell lennie, különben semmi értelme a feladatnak.
2018. szept. 21. 00:57
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
Például a 2 racionális, az 1 racionális, és 2/1=2 racionális :)
2018. szept. 21. 02:25
 6/6 anonim ***** válasza:
29%

hogy a bánatba ne lehetne?

Minden egész szám felírható kvázi tetszőleges számú racionális szám alakjában. Pl a 2=2/1=4/2=628314/314157, stb. az 50=50/1=5000/100=18200/364 stb. 50/2 egész, tehát tetszőlegesen bármely két racionális alakját kiválsztva a hányadosuk is egész lesz.

2018. szept. 21. 10:03