2018. febr. 17. 12:18
1/4 anonim válasza:
Ha az egyik szám 11x, akkor a másik 23x lesz. Ha összegük 84, akkor:
11x+23x=84, ennek megoldása x=84/34=42/17, így az első szám: 11*(42/17)=462/17, a második: 23*(42/17)=966/17.
A többit ugyanígy meg lehet oldani.
2/4 anonim válasza:
A
11x + 23x = 84
34x = 84
x = 84/34 = 42/17
Innen a tied.
B
11x * 23x = 84
253 x² = 84
x² = 84/253
Innen a tied. Lehet, hogy a számok nem lesznek racionálisak.
C
23x - 11x = 84
12x = 84
x = 7
Innen a tied.
11x - 23x = 84
-12x = 84
x = -7
Innen a tied.
3/4 anonim válasza:
A----11X+23X=84
---------34X=84
-----------X=
11*2,47 és 23*2,47, ami 27,17 é 56,82
C----23X-11X=84-----Remélem innen már tudod.
B----11X*23X=84
X(11*23)=84
253=84/X
253X=84
X=0,33
Visszaszorzol, és kész
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat :)
2018. febr. 17. 12:38