Két racionális szám aránya 11:23. Melyik ez a két szám, ha A, összegük 84; B, szorzatuk 84; C, külömbségük 84?


2018. febr. 17. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az egyik szám 11x, akkor a másik 23x lesz. Ha összegük 84, akkor:


11x+23x=84, ennek megoldása x=84/34=42/17, így az első szám: 11*(42/17)=462/17, a második: 23*(42/17)=966/17.


A többit ugyanígy meg lehet oldani.

2018. febr. 17. 12:29
 2/4 anonim ***** válasza:

A

11x + 23x = 84

34x = 84

x = 84/34 = 42/17

Innen a tied.


B

11x * 23x = 84

253 x² = 84

x² = 84/253

Innen a tied. Lehet, hogy a számok nem lesznek racionálisak.


C

23x - 11x = 84

12x = 84

x = 7

Innen a tied.


11x - 23x = 84

-12x = 84

x = -7

Innen a tied.

2018. febr. 17. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:

A----11X+23X=84

---------34X=84

-----------X=

11*2,47 és 23*2,47, ami 27,17 é 56,82


C----23X-11X=84-----Remélem innen már tudod.


B----11X*23X=84

X(11*23)=84

253=84/X

253X=84

X=0,33

Visszaszorzol, és kész

2018. febr. 17. 12:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat :)
2018. febr. 17. 12:38