Kisfiam matek szorgalmiját nem érti. A nagyobb baj, hogy én sem. Mi lehet a szabály?

Ez pedig egy kép a feladatról. [link]

2018. szept. 12. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
700 az összeg.
2018. szept. 12. 22:24
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
cikk cakkban a számok között mindig 31 a különbség
2018. szept. 12. 22:26
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

#2: És tényleg! De akkor mi lesz a Z= és a K=? Ha jól értem, akkor a táblázat adott sorára kellene egy szabályt felírni a jobb szélső oszlopban.


Vagy úgy gondolták, hogy változókkal adjuk meg a szabályt, pl. így?:


[Z]= (K+1)-Z=16

[K]= K-(Z+1)=16


Egyáltalán ez hányadikos anyag? Az előző feladatot látván szerintem ezek a gyerekek még azt sem tudják mit jelent a változó szó a matematikában... Elég bugyuta egy feladat, azt be kell vallani.

2018. szept. 12. 22:33
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Mellesleg az alsó táblázat első oszlopában mi akar lenni az a ":2", ":20". Ez a feladat számomra mintapéldája annak, hogy hogyan szerkesszünk totálisan érthetetlen feladatot, amit talán még a kitalálója sem tudna megfejteni egy év után.


Rákérdezhetek, hogy ez az új nemzeti tankönyv-e?

2018. szept. 12. 22:37
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Cikkcakkban a számok között nem mindig 31 a különbség. Nem lehet úgy kitölteni, hogy ez igaz legyen. Az első két oszlopra ez azért igaz, mert az a szabály, hogy minden oszlopban 700 az összeg. Ha a felső két szám különbsége 31, akkor emiatt az alsó két szám különbségének is annyinak kell lenni. Ha a 2. és a 3. oszlop lenne kitöltve, akkor nem 31 lenne.
2018. szept. 12. 23:09
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó: Szerintem nem a narancs táblázatból kell beírni oda a számokat vagy a fene sem tudja mi az ottan. Azt látom, hogy annak az alsó sora egy 0-val több a felsőnél, de hogy miért tették oda azt már nem értem.
2018. szept. 12. 23:31
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Senki nem mondta, hogy onnan kéne. Az nem is tartozik a feladathoz, a másik oldal alján is van egy ugyanolyan.
2018. szept. 12. 23:35
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
és mi lenne ha meg csinálnád úgy hogy minden oszlopba 700-ra jöjjön ki a végén meg átlagot számolsz? ilyet én még nem bas ztam :D ez szerintem 2-3.-os anyag a becsülés, átlagszámítás meg ezek meg 6.-ba van asszem nem?:D mindegy túl van képezve legalább a gyerek :D de azért megnézném amelyik tanár erre tud értelmes választ adni :D
2018. szept. 13. 00:43
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez a negyedikes munkafüzet harmadik osztályos ismétlései között kapott helyet. Köszönöm a válaszokat.
2018. szept. 13. 05:44
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Mert oda is való. Írásban kell összeadni-kivonni háromjegyű számokat, ez a harmadikos anyag ismétlése. Ha az egyik hiányzik, akkor azt kell kiszámolni, hogy "700-a másik", ha a másik hiányzik, akkor meg azt, hogy "700-az egyik". Aztán ellenőrzésképpen össze kell adni az egyiket a másikkal.
2018. szept. 13. 09:17
1 2