(√10-3) (√10+3) Valaki esetleg nem tudna ebben segíteni? Eléggé elakadt ennek a műveletnek a megoldása.


2018. szept. 5. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

(a-b)*(a+b) = a2+ab-ba-b2


mi ebben a nehéz?

2018. szept. 5. 16:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Szóval, használd az (a-b)*(a+b ) = a*a - b*b azonosságot.


( a felső válaszoló is ezt írta, csak másképpen, mert rossz kedve lehetett)


Az a-nak itt megfelel gyök(10) és b-nek megfelel a 3


Akkor mennyi lesz a*a és mennyi lesz b*b?

És te az a*a-b*b különbséget keresed.

2018. szept. 6. 14:28