2018. szept. 5. 16:23
1/2 anonim válasza:
(a-b)*(a+b) = a2+ab-ba-b2
mi ebben a nehéz?
2/2 anonim válasza:
Szóval, használd az (a-b)*(a+b ) = a*a - b*b azonosságot.
( a felső válaszoló is ezt írta, csak másképpen, mert rossz kedve lehetett)
Az a-nak itt megfelel gyök(10) és b-nek megfelel a 3
Akkor mennyi lesz a*a és mennyi lesz b*b?
És te az a*a-b*b különbséget keresed.