Ennek a diofantoszi egyenletnek van pozitív prím megoldása, ha p és q különböző prímek?

(p^2+q^2)/(p+q)=n, azaz (p+q)|(p^2+q^2)

2018. aug. 19. 09:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Mert ha igen, akkor jól oldottam meg a feladatot. Mennyire elterjedt ez a feladat? Valaki találkozott már vele?
2018. aug. 19. 09:27
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha leírod, hogy hogyan számoltál, biztosabbat is tudnánk mondani, mindenesetre egy eléggé ismert feladat.
2018. aug. 19. 11:17
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha (p+q)|(p^2+q^2), akkor (p+q)|2pq. Tehát

(p+q)n=2pq, ahol n egy természetes szám.

Ha n=2, akkor p+q=pq <=> p(q-1)=q, ami nem lehetséges.

Ha n=2q, akkor p=p+q <=> p=0, ami nem prím.

2018. aug. 19. 11:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy fokkal talán egyszerűbb, hogyha p+q|2q^2-tel számolsz, de így is jó.
2018. aug. 19. 13:11