Ha átalakítom, 3.gyökalatt2-öt.az minek 2^1/3

?????????

exponenciális egyenletnél


2018. aug. 27. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező,


Amit kérdezel, ehhez vonatkozik egy olyan szabály, hogy x-edik gyök alatt a = a az 1/x-en.

Pl. négyzetgyök alatt 4 = 4 az 1/2-en.

2018. aug. 27. 20:11
 2/7 A kérdező kommentje:
Basszus köszönöm, ezt fel is írtam magamnak :D
2018. aug. 27. 20:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért mert a gyök valójában nem egész kitevős hatványozást jelent.


gyök(2) = 2^(1/2)

gyök(2^2) = 2^(2/2) = 2

gyök(2^3) = 2^(3/2)


harmadikgyök(2) = 2^(1/3)

gyök(2^2) = 2^(2/3)

harmadikgyök(2^3) = 2^(3/3) = 2


Remélem, hogy látod a mintát?

2018. aug. 27. 20:25
 4/7 anonim ***** válasza:
harmadikgyök(2^2) = 2^(2/3) akart lenni a lenti példákban, csak másoltam és elfelejtettem elé írni a "harmadik"-at.
2018. aug. 27. 20:26
 5/7 A kérdező kommentje:

Amúgy ez az összefüggés nem?

a^n/k

2018. aug. 27. 20:28
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

igen, ez a teljes helyes összefüggés, de ezeket a betűket nem kell ennyire kőbevésettnek venni, hiszen definiálni kell hogy mit jeleznek a betűk.


írok egy példát először:

négyzetgyök alatt 4 , amit mondhatunk úgy is h négyzetgyök alatt 4 az elsőn igaz? ezt átírva kapjuk meg a 4 az 1/2-edikent. ha most definiálom neked hogy a=4, n=1 tehát a kitevője a 4-nek és k=rendűsége a gyöknek (itt 2 a példában) akkor behelyettesítve a^n/k.

2018. aug. 27. 20:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, így világos :D
2018. aug. 27. 21:01