Valaki esetleg tudna segíteni matekból?

A c-alpont nem nagyon sikerül . Nem tudom ,hogyan kezdjek neki .

2018. aug. 20. 18:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2018. aug. 20. 18:36
 2/11 anonim válasza:
0%
Nyariszunet van
2018. aug. 20. 18:45
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Majd ha feltöltöd egy normális képfeltöltő oldalra.
2018. aug. 20. 19:16
 4/11 A kérdező kommentje:
Majd ha esetleg engedélyezve lenne. De ha tudsz ajánlani egyet amit az oldal is elfogad akkor azt megköszönném.
2018. aug. 20. 20:59
 5/11 anonim ***** válasza:
imgur
2018. aug. 20. 21:15
 6/11 A kérdező kommentje:
2018. aug. 20. 21:59
 7/11 dq ***** válasza:
23%

Kezdj neki úgy, hogy beszorzod az egyenleted mindkét oldalát x1*x2*x3-mal.


Ezzel kapsz egy kicsit másik összefüggést (x1,x2,x3)-ra, amihez már meg tudnod találni a megfelelő m-et.


Aztán megnézed, hogy ez a beszorzás mivel járt, azaz hogy veszhetett-e el megoldásod, esetleg kaphattál-e olyan m-et, amelyre nem teljesül a feladatban megadott összefüggés, csak az új.

2018. aug. 20. 22:43
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Az a) részt legegyszerűbb polinomosztással megoldani.


Az jön ki, hogy x^2-3x-2+(m-2)/(x-1)


ebből látjuk, hogy m=2 a megoldás.


A b) rész egyszerű, mert az egyik gyök x=1, ezt látjuk, a másik két gyök pedig az x^2-3x-2 másodfokú egyenlet megoldásai.


A c) rész pedig mégegyszerűbb, azt rád hagyom.

2018. aug. 21. 08:43
 9/11 Baluba ***** válasza:
Viéte-formulák a kulcsszó.
2018. aug. 21. 14:58
 10/11 vurugya béla ***** válasza:

Ebben a harmadfokúban ha a három gyök x1 és x2 és x3, akkor (X-x1)(X-x2)(X-x3)=X^3-4X^2+X+m

emiatt

-x1 -x2 -x3 = -4 (a jobb és baloldalon egyenlő a másodfokú tag együtthatója)

x1x2 + x1x3 + x2x3 = 1 (a jobb és baloldalon egyenlő az elsőfokú tag együtthatója)

-x1x2x3=m (a jobb és baloldalon egyenlő a konstans)


Ha a c) feladatrész feltételét szorzod x1x2x3-mal, akkor ez lesz:

x1x2 + x1x3 + x2x3 = 4 x1x2x3

A fentieket helyettesítheted:

1 = -4m

m=-0,25.

2018. aug. 21. 17:52
1 2