Holnap matekból felmérőt írunk, legfőképp a képletekből (gömb, kúp stb. ) és képltek alapján vannak feladatok. Több kérdésem is lenne. ?


1. Mi a Pí és hogyan kell kiszámolni.


2. Hogyan számolom ki pl. a következőket:


- Egy gömb sugara 6cm, mennyi a gömb felszíne és térfogata?


- Egy kúp sugara 10cm, a magassága 20cm akkor mennyi a kúp alapterülete, felszíne, térfogata.


- Egy kocka alapterülete 16cm2 (négyzet centim.) akkor mennyi a térfogata, felszíne, kerülete.


- Egy téglalap 10, 20 és 15cm akkor mennyi a térfogata, felszíne?


2018. jún. 4. 14:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és a kúpnak az alkotója is kell.
2018. jún. 4. 15:17
 2/5 anonim ***** válasza:

A pí=3,14, de ott van a számológépen is.


Amiket ki akarsz számoltatni, azok csak szimpla képletbehelyettesítések. Kikeresed a képletet a függvénytáblázatból vagy ha még általános iskolás vagy, akkor a tankönyvből/internetről. De részletezem, ha ez segít, viszont kiszámolni nem fogom.


A gömbös tényleg csak szimpla képlet behelyettesítés, mivel ismered a sugarat(r).

A kúpnál az alapterület a kör területe, a többi megint képlet alapján.

A kocka alapterülete 16, akkor az éle 16 négyzetgyöke, azaz 4. Utána megint képlet alapján. A kockának amúgy nincs kerülete, ha a négyzetére gondoltál, akkor azt az élből kiszámolod.

A téglalapos is képletbehelyettesítés.

2018. jún. 4. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Az alkotó Pitagorasz-tétel.

r^2+m^2=a^2

10^2+20^2=a^2

2018. jún. 4. 15:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, matekból sík hülye vagyok de legalább a kommentjeitek alapján van amiből kiinduljak, mégegyszer kösz ;)
2018. jún. 4. 15:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezekhez speciel nem kellenek semmilyen matematikai adottságok, még térlátás sem, csak be kellene helyettesíteni a rohadt képletekbe. A matek számodra csak kifogás, hogy leplezd önnön ostobaságodat és lustaságodat.
2018. jún. 4. 20:04