Valaki jó matekból? (Kordináta geometria)

Valaki aki jó matekból ( koordináta geometria) és tud is segíteni pár feladatot elmagyaràzni /vagy esetleg megoldani. Írjon ràm nagyon hàlás lennék .mivel amikor ezt a témát vettük akkor sajnos hiányoztam..
2018. jún. 1. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Privátban nem válaszolgatok. (Magán-tanítást nem vállalok) Ha kiírod a kérdésed, szívesen válaszolok mint másoknak is:

[link]

2018. jún. 1. 21:30
 2/10 A kérdező kommentje:
PÉLDÁUL::Az (e) egyenes egyenlete : y=3x-7 , az (f ) egyenes egyenlete : 2x-5y=8 , szàmítsd ki az egyenletek metszés pontjàt (M) kordinàtáit
2018. jún. 1. 22:50
 3/10 anonim ***** válasza:

y=3x-7

2x-5y=8 (kár, hogy itt nem kilences van mert akkor szép eredmény lenne) ez egy kétismeretlenes egyenletrendszer amit megoldasz.

2x-5*(3x-7)=8

2x-15x+35=8

-13x+35=8

-13x=-27

x=27/13

y=3*(27/13)-7=81/13-91/13=-10/13

Tehát a metszéspont koordinátái: (27/13 ; -10/13) ha nem számoltam el.

2018. jún. 1. 23:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem számoltad el:

[link]

2018. jún. 1. 23:18
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen😊
2018. jún. 2. 09:05
 6/10 A kérdező kommentje:

Az L egyenes egyenlete:3x-2y=5, a G egyenes egyenlete : 5x-my=7, Szàmítsd ki az m értékét ha -

A, ha a két egyenes pàrhuzamos

B, a két egyenes merőleges

2018. jún. 2. 10:37
 7/10 anonim ***** válasza:
2018. jún. 2. 11:38
 8/10 A kérdező kommentje:

Adott hàromszög pontjai : A (2;3)

B (4;7)

C (3;9)

Számold ki a súlyponjàbak kordinátàit:

Végeredmény ez lett: S ( 3;19/3) jó eredmény ? És még AB távolsága: gyokalatt 20

2018. jún. 2. 17:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó.
2018. jún. 2. 18:01
 10/10 A kérdező kommentje:
Az a 91/13 hogy került oda?
2018. jún. 3. 18:23