Valaki aki jó matekból ( koordináta geometria) és tud is segíteni pár feladatot elmagyaràzni /vagy esetleg megoldani. Írjon ràm nagyon hàlás lennék .mivel amikor ezt a témát vettük akkor sajnos hiányoztam..2018. jún. 1. 21:23
1/10 anonim válasza:
Privátban nem válaszolgatok. (Magán-tanítást nem vállalok) Ha kiírod a kérdésed, szívesen válaszolok mint másoknak is:
2/10 A kérdező kommentje:
PÉLDÁUL::Az (e) egyenes egyenlete : y=3x-7 , az (f ) egyenes egyenlete : 2x-5y=8 , szàmítsd ki az egyenletek metszés pontjàt (M) kordinàtáit
2018. jún. 1. 22:50
3/10 anonim válasza:
y=3x-7
2x-5y=8 (kár, hogy itt nem kilences van mert akkor szép eredmény lenne) ez egy kétismeretlenes egyenletrendszer amit megoldasz.
2x-5*(3x-7)=8
2x-15x+35=8
-13x+35=8
-13x=-27
x=27/13
y=3*(27/13)-7=81/13-91/13=-10/13
Tehát a metszéspont koordinátái: (27/13 ; -10/13) ha nem számoltam el.
5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen😊
2018. jún. 2. 09:05
6/10 A kérdező kommentje:
Az L egyenes egyenlete:3x-2y=5, a G egyenes egyenlete : 5x-my=7, Szàmítsd ki az m értékét ha -
A, ha a két egyenes pàrhuzamos
B, a két egyenes merőleges
2018. jún. 2. 10:37
7/10 anonim válasza:
8/10 A kérdező kommentje:
Adott hàromszög pontjai : A (2;3)
B (4;7)
C (3;9)
Számold ki a súlyponjàbak kordinátàit:
Végeredmény ez lett: S ( 3;19/3) jó eredmény ? És még AB távolsága: gyokalatt 20
2018. jún. 2. 17:28
10/10 A kérdező kommentje:
Az a 91/13 hogy került oda?
2018. jún. 3. 18:23